Motywacja i wsparcie

graduation_3

Bo na pewno sobie nie dasz rady ?

Znalazłeś/aś informacje o studiach w Anglii, które Cię zainteresowały?

Czytasz o studiach w UK wszystko co znajdziesz, coraz lepiej rozumiesz przewagę studiów w UK nad Polskimi. Podjąłeś/aś decyzje. Będziesz aplikować bo wiesz, że jakoś dasz rady spełnić wymagania, poradzisz sobie, znajdziesz pracę i będziesz mógł się utrzymać i będzie dobrze! Bo musi być dobrze. Nakręcasz się coraz bardziej. Wiesz, że to będzie challenge, ale kto jak nie Tam sobie dać rady!?

Podejmujesz decyzję, że chcesz spróbować!

Potem ważny moment – dumnie ogłaszasz swoim znajomym swoja decyzję.

UWAGA: w tym momencie najprawdopodobniej nastąpi brutalne zderzenie z naszą polska mentalnością. Zamiast usłyszeć to czego się spodziewałeś, czyli super, świetna decyzja, na pewno ogarniesz, będziesz mieć dużo więcej opcji w życiu, zapewne dowiesz się, że po co Ci w to w ogóle, przecież sobie nie poradzisz, a na pewno w Anglii nie ma pracy dla Polaków, a Ty nie masz doświadczenia, bo tam niebezpiecznie, że w Anglii drogo. Dodatkowo ktoś sobie przypomni, że zna kogoś kto mówił, że kolega jego kuzyna pracuje w Anglii i mu się tam nie podoba i że drogo i ogólna beznadzieja. Ludzie, którzy będą Cię najbardziej zniechęcać nigdy nie byli w Wielkiej Brytanii, ale będą o niej wiedzieć wszystko i każdy z nich będzie ekspertem odnośnie rynku pracy, kosztów życia i możliwości. Większość ludzi postawi sobie za punkt honoru podciąć Ci skrzydła (część z nich zrobi to nieświadomie myśląc, że robią to w dobrej wierze dając Ci rady). Musisz się na to przygotować i być tego świadomym.

Pół biedy jeśli takimi tekstami poczęstują Cię tylko znajomi.

Gorzej jeśli nie otrzymasz niezbędnego wsparcia od Rodziców. Sama przeprawa przez brak wsparcia ze strony Rodziców i znajomych jest 10 razy trudniejsza niż sam wyjazd i ogarnięcie się na miejscu. Jedyne co Ci zostaje w takim momencie to odwołanie się do swojej wewnętrznej motywacji i determinacji i udowodnić im wszystkim! Innego wyjścia nie ma – udowodnij im. Bo jeśli Ty sam nie będziesz w siebie wierzyć to nikt nie będzie.

Pamiętaj, że to jest Twoje życie i to musi być Twoja decyzja.