University College Birmingham

UCB jest bardzo wyspecjalizowanym uniwersytetem, gdzie dostępnych jest kilkanaście kierunków. Dzięki temu oferują doskonałą jakość nauczania, zajęcia są prowadzane przez doświadczonych nauczycieli, którzy nierzadko mają ogromne doświadczenie w branży i nigdy nie są tylko teoretykami. Ta specjalizacja sprawia, że UCB wygrywa rankingi za posiadanie najlepszej kadry wykładowców, co z kolei przekłada się bezpośrednio na Twoje przygotowanie do pracy po studiach.

logo_ucb

Historia uniwersytetu rozpoczęła się końcówka dziewiętnastego wieku. Początkowo była to szkoła,która kształciła kucharzy i piekarzy jednak z czasem wachlarz dostępnych wydziałów oraz kierunków urósł. College został oficjalnie przekształcony w Uniwersytet w 2007, jednakże w nazwie zachował do dzisiaj dużą część swojej historii. Dzisiaj uczelnia stale wzbogaca kursy w odpowiedzi na stale zmieniające się zapotrzebowanie rynku. Absolwenci UCB są poszukiwanymi na rynku pracy specjalistami z turystyki, hotelarstwa, sportu, gotowania, marketingu oraz tworzą kadrę zarządzającą.

Uniwersytet dzisiaj:

  • 8000 studentów
  • 65 narodowości
  • miejsce w pierwszej 20 na świecie w rankingach na zatrudnienie po studiach, zarabianie pieniędzy w czasie studiów, work experience, najlepszych nauczycieli (wg. International Student Barometer)
  • miejsce w top 10 w UK w rankingu wspierania nauki języków obcych (wg. International Student Barometer)

UCB-wejscei-glowne

Wydziały i kierunki - wybierz coś dla siebie!