University College Birmingham

UCB jest bardzo wyspecjalizowanym uniwersytetem, gdzie dostępnych jest kilkanaście kierunków. Dzięki temu oferują doskonałą jakość nauczania, zajęcia są prowadzane przez doświadczonych nauczycieli, którzy nierzadko mają ogromne doświadczenie w branży i nigdy nie są tylko teoretykami. Ta specjalizacja sprawia, że UCB wygrywa rankingi za posiadanie najlepszej kadry wykładowców, co z kolei przekłada się bezpośrednio na Twoje przygotowanie do pracy po studiach.

Historia uniwersytetu rozpoczęła się końcówka dziewiętnastego wieku. Początkowo była to szkoła,która kształciła kucharzy i piekarzy jednak z czasem wachlarz dostępnych wydziałów oraz kierunków urósł. College został oficjalnie przekształcony w Uniwersytet w 2007, jednakże w nazwie zachował do dzisiaj dużą część swojej historii. Dzisiaj uczelnia stale wzbogaca kursy w odpowiedzi na stale zmieniające się zapotrzebowanie rynku. Absolwenci UCB są poszukiwanymi na rynku pracy specjalistami z turystyki, hotelarstwa, sportu, gotowania, marketingu oraz tworzą kadrę zarządzającą.

Uniwersytet dzisiaj:

  • 8000 studentów
  • 65 narodowości
  • miejsce w pierwszej 20 na świecie w rankingach na zatrudnienie po studiach, zarabianie pieniędzy w czasie studiów, work experience, najlepszych nauczycieli (wg. International Student Barometer)
  • miejsce w top 10 w UK w rankingu wspierania nauki języków obcych (wg. International Student Barometer)

Wydziały i kierunki - wybierz coś dla siebie!

College of Food and Hospitality Management

Łączy ze sobą College of Food oraz School of Hospitality, Tourism and Events Management. Cieszy się międzynarodową reputacją dzięki swoim znakomitym kierunkom uniwersyteckim. Od szkolenia szefów kuchni, wybitnych cukierników i piekarzy, przez rozwój produktu po szeroko pojęte hotelarstwo i organizację i zarządzanie eventami . UCB oferuje wszystkim swoim studentom szereg najwyższej klasy udogodnień, wyjątkowych powiązań branżowych oraz zaangażowanie w pomocy w osiąganiu wyznaczonych celów. College of Food and Hospitality Management posiada również wiele prestiżowych akredytacji.

The Business School

Business School prowadzi szeroki zakres popularnych kierunków biznesowych i marketingowych oraz kierunki związane z lotnictwem i zarządzanie lotniskami. Wszystkie akredytowane przez University of Birmingham.

Poza wykładami, pracą w grupach i ciekawymi projektami „na żywo”  UCB kładzie ogromny nacisk na zastosowanie teorii do rzeczywistych wyzwań branżowych i uczy przedsiębiorczego podejścia.

School of Education, Health and Community

School of Education, Health and Community zapewniastudentom solidne podstawy do pracy z dziećmi (Childcare education; Childhood studies), rodzinami (Youth, community and families) oraz osobami starszymi (Health and Social care) z różnych środowisk. Kierunki studiów wzbogacone szeroką gamą stażów zawodowych przygotowują do podjęcia ciekawych i satysfakcjonujących zawodów.

School of Sport and Creative Services

School of Sport and Creative Services łączy dwie różnorodne dyscypliny zawodowe. Kierunki koncentrujące się na coachingu, terapii sportowej, fitnessie i zarządzaniu sportem wyposażają studentów w wiedzę i umiejętności pozwalające im realizować aspiracje zawodowe. Z kolei Creative Services oferuje fantastyczne kierunki zawodowe związane z fryzjerstwem, wizażem, kosmetologią i zarządzaniem spa przygotowując praktycznie do prowadzenia działalności w sektorze beauty.