Życie w Anglii

Miasto?

Wszystkie atrakcje miasta jak niezliczone bary,restauracje, hotele, eventy tworzą dużą ilość miejsc pracy dla studentów co jest bardzo ważne przy wyborze miasta/uczelni.

Miasto jest wielokulturowe i znajdziesz tam jedzenie i restaurację z każdego zakątka świata. W Birmingham znajdziesz polskie sklepy, fryzjera, polskie firmy, które pomogą przewieźć paczkę do Polski albo pomóc w przeprowadzce.

Bham-bull

Canal-side

bham-Mail

City-of-Bham

Birmingham jest drugim co do wielkości miastem w Anglii.

W samym mieście mieszka ponad milion ludzi natomiast doliczając przedmieścia liczba ludzi wzrasta do ponad 2,5 miliona.

Taka wielkość miasta jest gwarancją bardzo bogatego życia kulturalnego. Mieście znajdzie się coś dla każdego – od kin, teatrów, filharmonii, poprzez rozmaite imprezy, festiwale muzyczne, festiwale tematyczne, wydarzenia sportowe (2 kluby z Premiership). Bham gości imprezy światowego formatu jak koncerty gwiazd, międzynarodowe konferencje i sympozja oraz wydarzenia sportowe. Miasto jest bardzo przyjazne dla studentów. Życie nocne skoncentrowane jest 5 minut od uczelni na Broad Street oraz w Brindleyplace. Dodatkowo niezależnie czy jesteś pasjonatem wspinaczki czy tez kochasz zumbę czy MMA to w Birmingham będziesz mógł/a dalej trenować i się rozwijać. Miasto jest centralnie położone dzięki czemu wszędzie tak naprawdę jest blisko.

Bradford jest położone na północy Anglii, niedaleko 2 świetnych parków narodowych.

Bradford zamieszkuje ponad 0,5 miliona ludzi. W Bradford znajdują się teatry, muzea (bardzo polecam National Film Museum), kina, galerie i dzięki temu na pewno nie będziesz się nudzić. Dodatkowe atrakcje zapewnią różne koncerty, festiwale i miejskie imprezy oraz wszelakie imprezy sportowe, które bardzo wzbogacają życie w mieście.

Bradford podobnie jak większość miast w UK jest wielokulturowe.

Przekłada się na mnogość ciekawych restauracji, barów oraz kafejek. To jest dobra wiadomość dla studentów ponieważ im więcej usług tym więcej pracy.

Życie nocne jest bardzo bogate i często trzeba będzie wybierać, gdzie najlepiej spędzić wieczór. Jeśli wolisz aktywnie spędzać czas to w Bradford znajdziesz bogatą ofertę sportów indoor-owych, klubów, basenów, siłowni oraz wiele więcej. Nie da tam się nudzić więc to jak wykorzystasz swój czas w Bradford zależy tylko od Ciebie.

Zwiedzanie?

bull

Birminham-old-city

dlaczego nie!

Bham-jaro

City-centre

Zwiedzaj! Zwiedzaj ile wlezie.

Jeśli masz opcje to jedź na wycieczkę szkolną, organizuj sobie wypady ze znajomymi, odwiedzaj parki narodowe, zwiedzaj zabytkowe angielskie katedry, muzea, jedź na festiwale. Wykorzystaj swój czas na maxa! Najprawdopodobniej nigdy nie będziesz mieć tyle czasu i możliwości zwiedzania. Tym bardziej, że wartość pieniądza w UK jest duża i jedna dniówka (5.13 GBP x 8 godzin pracy) może Ci bezproblemowo kupić tani lot do Europy.

Uczelnie często prowadzą International Student Society.

Studiując w UK możesz dodatkowo skorzystać w programu Erasmus, albo wziąć po prostu gap year.

Erasmus
jest wymianą studencką i możesz pojechać na jeden lub dwa semestry do innego kraju i uczyć się tego samego czego uczyłbyś/abyś się w UK. Jest to świetna opcja że poznać inny kraj, nauczyć się dodatkowego języka no i przede wszystkim pozwiedzać.

Gap year
jest to odpowiednik  naszej dziekanki. Bierzesz sobie wolne na rok i robisz co chcesz. Najczęściej w praktyce wychodzi z tego kombinacja pracy i zwiedzania